СТО

БЛОГ

Що таке рульови наконечники

Що таке рульови наконечники

Рульовий наконечник - компонент системи рульового управління автомобіля, що забезпечує рухливість і поворот коліс на потрібний кут. Його робота базується на принципі кульового з'єднання. З одного боку наконечник кріпиться до рульової тяги, а з іншого - з'єднується з поворотним кулаком. Головними "противниками" рульового наконечника є волога, бруд і несприятливі дорожні умови.

Конструктивні особливості та призначення

Дана деталь виконує важливу роль - вона передає рухове зусилля в системі "рульова колонка-керовані колеса" між компонентами зі змінним кутом взаємодії. Тому рульовий наконечник організовано у формі шарнірного елемента, що включає рухомі деталі у своїй структурі. Залежно від типу і характеристик системи керування автомобілем, в одному авто може бути від чотирьох до шести рульових наконечників.

Здебільшого рульові наконечники в автомобілях прості за конструкцією, що сприяє їхній високій надійності. Загалом, ця деталь складається з восьми основних компонентів:

  1. Корпус, в який вбудована піввісь.
  2. Кульовий палець із нарізаною різьбою.
  3. Вкладиш, зазвичай виготовлений із тефлону, який фіксує та обмежує рух кульового пальця.
  4. Кришка, що захищає корпус від потрапляння сміття, здатного пошкодити наконечник.
  5. Чохол із неопрену, що запобігає впливу сторонніх предметів з боків пальця.
  6. Кільце, що фіксує чохол на пальці.
  7. Пружина, яка кріпить чохол до корпусу.
  8. Гайка для фіксації пальця.

Ознаки несправності

Необхідно перевірити стан рульових наконечників, якщо погіршилося керування автомобілем. Якщо кермування стало більш важким, це може бути ознакою зносу або поломки наконечників. Також сигналом про проблеми може слугувати глухий звук під час повороту керма і відчутна реакція на найменші нерівності дороги.

У зв'язку з поганим станом наших доріг, кермові наконечники вважаються деталями, які потребують регулярної заміни, тому їх заміна є важливим завданням для власників усіх типів автомобілів.

 

При відчутті перших ознак несправності - негайно зверніться на спеціалізоване СТО для заміни рульових наконечників.

 

СТО ЕКСПРЕС ЦЕНТР

+38 097 377 9945
+38 050 599 3828

Можливо Вас зацікавить: