СТО

Заміна охолоджувальної рідини

СТО «Експрес-Центр» — якісна та швидка заміна антифризу у Дніпрі за доступною ціною.

Чим відрізняються охолодна рідина, антифриз і тосол?


Найчастіше питання, яке ставлять клієнти автомеханікам СТО у Дніпрі «Експрес-Центр». Відповідаємо:

 • охолоджуюча рідина (ОЖ) - це загальна назва для всіх рідин, які заливаються в систему охолодження автомобіля. Тобто вода, антифриз і тосол — це назви ОЖ;
 • антифриз - міжнародна назва рідин для охолодження двигуна;
 • тосол - марка охолоджуючої рідини радянського виробництва. По суті, той самий антифриз.

Єдина відмінність між цими речовинами – якісний та кількісний склад присадок.

 

 

Тому, якщо вам потрібна заміна рідини, що охолоджує, необхідно уточнити, яку з них вам потрібно змінювати або доливати - тосол або антифриз. Вартість антифризу в машину залежить від його марки та країни-виробника.

Періодичність заміни охолоджувальної рідини

Планова заміна необхідна тому, що навіть при нормальній експлуатації в антифризі поступово зменшується вміст присадок та корозія деталей двигуна посилюється.
Рідина більше піниться, отже, гірше передає тепло і двигун може перегріватися. У середньому, заміна тосолу або антифризу має проводитися кожні 40 -50 тисяч кілометрів або раз на два роки.
На те, що настав час змінити антифриз, вкажуть такі ознаки:

 • Зміна кольору чи помутніння антифризу.
 • Поява великої кількості піни.
 • Загущення ОЖ аж до желеподібного стану.
 • Різке зниження рівня рідини. В цьому випадку також доведеться перевірити всю систему охолодження двигуна на предмет протікання.
 • Поява осаду як металевих включень чи пластівців.

Якщо ви помітили один або кілька з перерахованих вище симптомів, значить настав час змінювати ОЖ. Оптимальний варіант - заміна охолоджуючої рідини з промиванням системи, що дозволить видалити залишки відпрацьованої речовини з патрубків та радіатора.
Що стосується періодичності зміни ОЖ в авто різних марок, то рекомендовані терміни її заміни вказуються виробником у техпаспорті до машини, сервісної книги автомобіля, або на офіційному сайті автомобільного виробника. Однак кожен випадок індивідуальний і лише фахівець зможе визначити, чи потрібна заміна рідини системи охолодження чи ні.

Скільки коштує заміна рідини, що охолоджує?

Вартість заміни охолоджуючої рідини безпосередньо залежить від марки самої ОЖ, особливостей системи охолодження автомобіля та її стану, додаткових послуг (промивання, чищення патрубків та радіатора). Ціна такої послуги стартує з 380 грн. Точну вартість заміни антифризу у Дніпропетровську на СТО «Експрес-Центр» майстер озвучить після огляду транспортного засобу та оцінки якості залитої ОЖ. Ціна на антифриз у вартість послуг не включена.

5 переваг заміни охолоджуючої рідини на СТО Експрес-Центр

Заміна охолоджуючої рідини у Дніпрі на СТО «Експрес-Центр» має такі переваги:

 • Надання гарантії на всі види робіт.
 • Підбір антифризу в залежності від марки автомобіля та рідини, що використовується.
 • При необхідності огляд системи охолодження на предмет протікання та повітряних пробок, її чищення та промивання.
 • Використання оригінальних антифризів відомих виробників.
 • Висока кваліфікація співробітників та доступна ціна роботи.

Контроль рівня рідини та її своєчасна заміна допоможуть позбутися неприємних ситуацій у дорозі. Особливо важливо контролювати всі рідини перед тривалою поїздкою до іншого міста чи країни. Сама по собі послуга не займає багато часу, але після перевірки Ви бути впевнені в тому, що Ваш автомобіль без проблем впорається з дорогою.
Приїжджайте, пишіть, телефонуйте та особисто оцініть усі переваги звернення до нашого автосервісу. «Експрес-Центр» СТО – заміна антифризу швидко, якісно та недорого.

СТО ЕКСПРЕС ЦЕНТР

+38 097 377 9945
+38 050 599 3828

Послуги, які можуть Вас зацікавити