СТО

БЛОГ

Як часто проводити діагностику кондиціонера?

Як часто проводити діагностику кондиціонера?

Перевірка автокондиціонерів необхідна як мінімум двічі на рік.

Якість роботи системи впливає на рівень вашого комфорту під час поїздок.

Фактори, що впливають на функціонування автокондиціонера, і причини його несправностей

Автокондиціонери часто виходять з ладу через зношування окремих деталей або компонентів електронного управління. До них належать:

  1. Порушення в електричних ланцюгах.
  2. Некоректне налаштування системи очищення.
  3. Помилки в роботі електронного блоку управління кліматом.
  4. Механічні пошкодження і внутрішні засмічення.
  5. Знос реле, контактів, щіток і підшипників.
  6. Корозія металевих компонентів.

Крім того, важливою причиною є розгерметизація системи кондиціонування, яка призводить до витоку робочої речовини і порушення функціональності системи.

Коли слід звертатися до фахівців для діагностики кондиціонера?

Якщо в салоні автомобіля поширюється неприємний запах, це є першим сигналом до того, щоб звернутися до майстра або в автосервіс. Існує також кілька інших ознак, які вказують на те, що кондиціонер потребує вашої уваги:

  • Кондиціонер видає незвичайні звуки під час увімкнення, які раніше вам не доводилося чути. Наприклад, можна почути краплі або сторонній, гучніший, ніж зазвичай, шум.
  • Виявлення маслянистих плям - це ознака розгерметизації системи. Дане пошкодження потребує негайного усунення, щоб забезпечувати чисте повітря в салоні.
  • Зниження ефективності охолодження салону також є ознакою несправності системи кондиціонування.

Процес діагностування автокондиціонера: як це відбувається?

Спочатку проводиться перевірка системи на наявність фреону. Для цієї мети застосовується манометр. У разі якщо газ є, але кондиціонер не вмикається, справа переходить до електрика.

Якщо рівень фреону недостатній, фахівець закачує невелику кількість газу і спостерігає, де відбувається витік. 

Якщо фреону в системі не було, а інструменти не показують витоку, існує альтернативний метод виявлення мікрощілини. Це ультрафіолетова діагностика: у систему вводиться ультрафіолетовий барвник разом із фреоном. Він не впливає на роботу кондиціонера, але підсвічує місця витоків. Однак результати можуть з'явитися не відразу.

Для визначення витоків суміші необхідно деякий час "прокататися" і використовувати кондиціонер. 

Потім ви відвідуєте автосервіс, і майстер оглядає трубки кондиціонера використовуючи ультрафіолетову лампу. Місце витоку буде відзначено салатово-жовтим світінням.

Під час діагностування слід врахувати ще один аспект: іноді найпередовіше обладнання не здатне виявити пошкодження системи. У той час як досвідчені майстри можуть виявити поломку навіть за непрямими ознаками. Отже, варто звернутися до досвідчених фахівців в автосервісі, а не економити на діагностиці в гаражних умовах.

І насамкінець, не забувайте своєчасно звертатися до автосервісу для профілактичних робіт.

Ми бажаємо вам завжди насолоджуватися чистим повітрям в салоні і завжди готові надати допомогу в діагностиці та заправці автокондиціонера.

 

СТО ЕКСПРЕС ЦЕНТР

+38 097 377 9945
+38 050 599 3828

Можливо Вас зацікавить: