СТО

БЛОГ

Замена масла в АКПП СТО Днепр

Як часто змінюється масло в АКПП?

Зміст

Продовжуємо термін служби коробки передач грамотним доглядом: через скільки заміна олії в АКПП обов'язково необхідна і чому важливо своєчасно її міняти. 

Заміна олії в АКПП СТО Дніпро

АКПП є одним з основних компонентів автомобіля і тільки при правильному догляді може нормально функціонувати до кінця терміну експлуатації ТО. Питання про те, як часто потрібно міняти масло в коробці автомат для багатьох водіїв, стало справжньою дилемою. Одні стверджують, що ATF розраховано на весь період експлуатації ТО, інші вважають, що необхідно замінювати його кожні 15-20 тис.км. пробігу. Де ж правда? Спробуємо розібратися в цьому.

Як зрозуміти, що потрібно міняти масло в АКПП?

Робота автоматичної трансмісії буде неможлива без трансмісійної рідини. Важливість ATF важко переоцінити, адже без неї коробка не зможе працювати. Від спец. рідини залежить низка факторів:

  • робота всіх вузлів, які змащуються;
  • захист від перегріву – рідина приймає на себе частину тепла;
  • нормальне функціонування гідравліки під час перемикання передач;
  • безперебійне функціонування гідротрансформатора.

Враховуючи, наскільки багато компонентів залежить від мастила, відповідь на питання як часто міняти масло в АКПП буде однозначною - згідно з рекомендаціями виробника щодо пробігу та при виникненні симптомів. 

Справа в тому, що рідина з часом вичерпує свій ресурс і стає непридатною для використання. Для того, щоб зрозуміти коли змінюється масло в коробці автомат потрібно слідувати рекомендаціям виробника, а також потрібно знати можливі прояви несправностей. Нижче описані деякі з них.

Ривки при русі та втрата динаміки

При тривалому використанні однієї змащувальної рідини без заміни вона втрачає свої властивості. Як наслідок, під час їзди можуть відчуватися ривки під час руху, стукіт у коробці, можуть виникнути проблеми з набором швидкості. Якщо ігнорувати інтервали заміни масла, то надалі може знадобитися більш дорогий ремонт. Відповідаючи на запитання про те, як часто змінюють масло в коробці автомат, можна однозначно сказати - у разі виникнення перших ознак несправності.

Перегрів трансмісії

Відповідаючи на запитання - через скільки змінюється масло в коробці передач необхідно зазначити, що нормальна робота агрегату авто безпосередньо залежить від трансмісійної рідини, основною функцією якої і є відведення тепла і захист від перегріву. Олія рухається каналами та елементами виконуючи свою функцію. Згодом рідина втрачає свої властивості - потрібна повна чи часткова заміна, щоб унеможливити ризик виходу трансмісії з ладу.

Складнощі з перемиканням передач

В авто з АКПП рідина проходить через невеликі канали. Згодом вони можуть забиватися сторонніми частинками: сміттям, металевою стружкою та іншими речовинами. Внаслідок цього виникають складнощі з перемиканням передач – вони можуть перемикатися дуже повільно або повністю блокуватись.

Сторонні шуми та запах гару

Поява сторонніх шумів або яскраво-вираженого запаху гару свідчить про потребу якнайшвидше звернутися на СТО. Це дуже грізні симптоми, які говорять про те, що, можливо, вже необхідний ремонт АКПП. 

Регламент заміни олії в АКПП

Існує 2 варіанти зміни заміни рідини: повна та часткова. Для часткової потрібно менше сил і часу, але через деякий час процедуру потрібно буде повторити. При повній заміні на стенді масло змінюється повністю, під тиском, але існують певні ризики виходу з ладу коробок з пробігом. 

Заміна олії в АКПП СТО Дніпро

Через скільки заміна олії в АКПП буде необхідна, залежить від загального пробігу, типу двигуна та марки авто (виробники регламентують різні інтервали заміни олії). Додатковими факторами є манера їзди, використовуване пальне та якість дорожнього покриття.

Як СТО Експрес Центр може допомогти?

Якщо у вас виникла необхідність заміни олії в АКПП, вам потрібна консультація технічного спеціаліста і ви хочете переконатися, що ваше авто в нормальному стані - зверніться до СТО Експрес Центр. 

Заміна олії в АКПП СТО Дніпро

Ми проведемо діагностику і за потреби виконаємо необхідні роботи. Гарантуємо швидке та професійне виконання робіт, використання тільки якісних матеріалів. 

 

СТО ЕКСПРЕС ЦЕНТР

+38 097 377 9945
+38 050 599 3828

Можливо Вас зацікавить: